3959-cembar-maslak-7094-950px

 

Öncelerde Şişli’ye bağlı bulunan bir semt iken, son dönemde alınan belediyeler karanamesiyle Sarıyer ilçesine bağlanmıştır. İstanbul’un en önde gelen semtleri arasında yer alır. Semtte çok yüksek ve çok katlı binalar ve gökdelenler  yer alır.

Maslak’taki var olan  nüfus, mesai saatleri içinde büyük oranda artar, onun dışında bulunan yerleşik nüfus seyrektir. Fakat Filo Aktif ayrım yapmaksızın bütün Maslak ve çevre semtlerine Maslak Araç Kiralama konusunda en iyi hizmeti vermektedir.Mesela Mecidiyeköy’deki nufüsda Maslak’a benzer ama yerleşik nüfus buranın aksine daha fazladır. İstanbul Teknik Üniversitesi’nn merkez kampüs yerleşkesi ve Harp Akademileri Maslak’ta bulunmaktadır. Ayrıca Filo Aktif’te burada Maslak Rent a Car hizmeti vermekte olup siz değerleri müşterilerimizin sorunlarına hızlı ve esnek çözümler yaratmaktadır.

Şuan Maslak’da yer alan en yüksek bina 47 katlı, 192 metrelik Spine adlı gökdelendir. Fakat  inşaatı durmuş olan İstanbul Elması, 53 kat ile 280 metre yükseklikte olacak, yapımı bittiğinde İstanbul’un ve Türkiye’nin bölgedeki en yüksek gökdeleni olma ünvanını kazanacaktır.

Join This Conversation