Kiralama Koşulları

loading

KUR HESAPLA

SÜRÜCÜ YAŞI VE SÜRÜCÜ BELGESİ 

Kiracı`nın ekonomik ve orta grup araçlarda en az 23 yaşında ve 2 yıllık ehliyet, üst grup araçlarda 25 yaş ve 3 yıllık ehliyet sahibi olması gerekmektedir.

KİRALAMA SÜRESİ               

Kiralama süresi minimum 24 saattir. Bu süreden daha kısa kiralamalarda kira ücreti 1(bir) gün olarak hesaplanacaktır. Kiracı, geçerli fiyat tarifesindeki günlük kira ücretinin kira gün sayısı üzerinden hesaplanan kira bedelini peşin olarak nakden ve defaten ödemekle yükümlüdür.

Kiracı kira ücretinin dışında ayrıca; 3 saate kadar olan gecikmelerde her saat için günlük kira bedelinin 1/3`ü, 3 saati aşan gecikmelerde ise 1 günlük kira bedelini ödemekle yükümlüdür.

KİLOMETRE SINIRI   

Kilometre sınırı 1-7 gün arası için 200 km, 8-15 gün arası için 150 km, 16-29  gün arası için 100 km’dir.Kilometre aşım bedeli km başına 1 TL+KDV dir. Aylık kilometre sınırı ise 3000km'dir.

DEPOZİTO  

Kiralama başlangıcında ekonomik araçlar için 500 TL, orta grup araçlar için 750 TL, üst grup araçlar için 1000 TL depozito alınmaktadır. Depozito araç iadesinden 30 gün sonra kiracıya iade edilir.              

YAKIT          

Kiralama esnasında araçlar nasıl teslim edilsiyse yine aynı şekilde teslim alınır.

TEK YÖN KİRALAMALAR                

Tek yön kiralama hizmeti yoktur.

EK SÜRÜCÜLER                            

Kiralanan aracın birden fazla kişi tarafından kullanılması için ek sürücü tanımı yapılmalı ve kontrata eklenmelidir. 1 ek sürücü ücreti günlük 10 tl’dir.

YURTDIŞINA ÇIKIŞ       

Araçların yurt dışına çıkışına izin verilmemektedir.                

Gecikmeli Dönüş: Aracın sözleşmede belirtilen dönüş tarihi ve saatinden daha geç getirilir ise, gecikilen her saat için günlük ücretin 1/3´ü, 3 (üç)  saat üzeri gecikmelerde ise 1 (bir) günlük ek kira bedeli tahsil edilir.

Erken dönüş: Erken iadelerde, ücret iadesi yapılmaz. Kalan gün kadar süre daha sonra müsait araç olması halinde kira ücreti alınmadan diğer şartlar yerine getirildiği sürece kullanılabilir.

SİGORTA VE GÜVENCELER             

Muafiyetli Kaza Sigortasından Yararlandırma Teminatı: Tüm fiyatlara Muafiyetli Kaza Sigortası (CDW) dâhildir. Muafiyetli Kaza Sigortası çarpışma halindeki hasarları kapsar. Bu sigorta çarpışma halinde olmayan (park halinde, lastik, cam, far, doğal afetler, terör) hasarları kapsamaz.

ÖNEMLİ NOTLAR

  • Onay alınmaksızın ve kira süresinin bitmesine rağmen aracın teslim edilmemesi,
  • Aracın içerisinde taşınan yüklerden ötürü araçta veya karşı tarafta bir hasar oluşması,
  • Lastik, cam veya farlarda hasar meydana gelen hasarlar Muafiyetli Kaza Sigortası kapsamına dâhil değildir.

filoaktif.com.tr farkını yaşayın!
Günlük kiralama, Aylık kiralama ve Uzun dönem kiralamada tek adres!
© 2022 filoaktif.com.tr
whatsapp

Sitemizin kullanışını iyileştirmek için çerezlerden faydalanmaktayız. Devam etmekle çerez kullanımını onaylamaktasınız.

X